Eksperti ceļ trauksmi – Latvijā vilku kļūst aizvien vairāk: kā uzvesties un ko nedrīkst darīt, ja mežā satiec vilku

Foto – Pixabay

Jau ziņojām, ka žurnāls “Medības” bija saņēmis video no aculieciniekiem, kas filmēts Vidzemē – vilki kļuvuši pārāk droši, un vairs nebaidās pat no cilvēku klātbūtnes. Ko darīt, ja gadās mežā tādu satikt?

Kā skaidrots, “Medību” filmētajā sižetā, pieaugot vilku populācijai, tāda būs ikdiena, jo plēsēji meklē jaunas teritorijas un tiem ir nepieciešams arī vairāk pārtikas, tāpēc tie aizvien biežāk un biežāk ir manāmi pilsētu un ciematu tuvumā, un dažkārt nebaidās ne no meža tehnikas, ne arī cilvēkiem.

Pērn Valsts Mežu dienests ziņoja, ka Latvijā mitinās ap 1300 vilku, visticamāk, ka šogad skaitlis būs pieaudzis. Jāatceras, ka pārāk liela vilku koncentrācija konkrētos rajonos nodara ievērojamu postu lauksaimniekiem.

Foto – Pixabay

Ņemot vērā to, ka izredzes satikt meža pastaigas laikā vilkus kļūst pavisam reālas, šajā rakstā uzzināsiet, kā uzvesties, ja tā ir noticis.

Ja mežā satiec vilku, ir svarīgi palikt mierīgam un izvairīties no uzvedības, kas varētu izraisīt vilka agresiju. Lūk, svarīgākie padomi, kā rīkoties:

Paliec mierīgs un nekad neskrien

Vilki parasti izvairās no cilvēkiem un neizrāda agresiju, ja vien nejūt apdraudējumu. Tomēr, pat, ja ir gadījies satikt vilku, kas necenšas izvairīties, nekādā gadījumā nevajag no plēsēja bēgt, jo tas var raisīt plēsējos medību instinktu – noķert.

Lasi vēl: Ogres novadā mednieks nofilmē nervus stindzinošus kadrus: viņam tieši virsū skrien milzīgs lācis (video)

Stāvi uz vietas un centies izskatīties “lielāks”

Foto – Pixabay

Centies izskatīties pēc iespējas “lielāks”, piemēram, pacel rokas gaisā vai izplet savu apģērbu, ja tev ir kāda lielāka jaka vai mētelis. Bet, ja jūs esat vairāku cilvēku grupa, apvienojoties, lai izskatītos kopā pavisam “daudz”.

Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par vienu no Latvijā pazīstamākajiem aktieriem (video)

Ko darīt, ja vilks tomēr tuvojas…

Ja vilks tomēr tuvojas, jācenšas izmantot jebkuru pieejamo priekšmetu (nūju, koku, akmeni, somu), lai parādītu, ka esi gatavs aizsargāties.

Atkāpies

Ja vilks nenostājas tavā ceļā un neizrāda agresiju, pakāpeniski centies atkāpties, lai atstātu viņam vietu, tomēr nekādā gadījumā neuzgriez zvēram muguru, un nekļūsti izklaidīgs.

Foto – Pixabay

Nekādā gadījumā nemēģini vilku barot

Jāatceras, ka vilks ir plēsējs, un šo dzīvnieku barošana var novest pie tā, ka tie zaudēs dabiskās bailes no cilvēka un var rīkoties pilnīgi neprognozējami.

No 10.decembra Latvijā stājas spēkā jauns likums par OCTA polisēm: automašīnu īpašniekiem radīsies papildus slogs

Leave a Comment